Обережно, підробка: як відрізнити справжні купюри від фальшивих

Приват подделка 500 грн  купюра
У січні нового 2017 року року чимало українських ЗМІ опублікували інформацію про те, що в побуті з’явилися фальшиві купюри номіналом 500 гривень. Публікації грунтувалися на повідомленні НБУ про вилучення з грошового обігу країни підроблених українських банкнот номіналом 500 гривень 2006 року випуску. Регулятор уточнив, що вилучає купюри, виготовлені поліграфічним способом друку і з імітацією ультрафіолетового й інфрачервоного захисту (саме підроблені купюри, а не всі купюри номіналом 500 гривень 2006 року випуску).
У Херсонській філії ПриватБанку вже зафіксовано випадки вилучення з обігу фальшивих купюр. І для того, щоб жителі регіону могли убезпечити себе від підробок, у банку розповіли, як відрізнити справжню гривню від фальшивки.
– При візуальному визначенні, перше, що необхідно зробити – довіритися своїм тактильним відчуттям, – пояснює заступник керівника напрямку “Касове обслуговування” Херсонської філії ПриватБанку Тетяна Одобеску. – Справжня купюра більш фактурна, рельєфність елементів глибокого друку відчувається на дотик. Підробка ж відрізняється гладким папером. Якість друку на підробках гірше, ніж на справжніх банкнотах. Водяні знаки на справжніх гривнях чітко проглядаються на світлі. На підробках водяні знаки імітовані тисненням паперу, малюнок не чіткий, іноді примітивний і видно без просвіту.
Для визначення інших деталей підробки необхідне спеціальне обладнання. Але й пересічний користувач може розгледіти підробку, якщо буде досить пильним, уважним і ознайомиться з детальною інформацією від фахівців.
купюра инфракрасная 500 грн
 За даними Нацбанку, найчастіше в Україні підробляють банкноти номіналом 50, 100 і 200 грн. В іноземній валюті – 100 і 200 євро, а також 100 доларів.
Щоб не стати жертвою шахраїв, намагайтеся не приймати гроші з рук у невідомих і сумнівних громадян. Якщо довелося приймати готівку у незнайомців, уважно огляньте купюри, звернувши особливу увагу на зазначені ознаки підробки. При можливості скористайтеся спеціальною апаратурою визначення автентичності купюр. При розрахунку великими сумами використовуйте безготівковий спосіб.
– Якщо ви сумніваєтеся в достовірності купюри, то найкраще звернутися до фахівців, – продовжує Тетяна Одобеску. – Співробітники будь-якого відділення банку допоможуть скласти акт на безкоштовну експертизу купюри, яку проводить Нацбанк України. Якщо купюра виявиться справжньою – вона повертається власнику. У разі виявлення фальшивки – купюра вилучається, а власнику підробленої банкноти видається висновок про перевірку та акт про вилучення. В даному випадку Нацбанк не компенсує матеріальні збитки.
Важливо знати, що в Україні за зберігання, придбання, перевезення, пересилання фальшивих купюр з метою збуту і наживи передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін до 7 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *